X

Copa Di Vino

Historia i innowacja w jednej szklance
Logo_round_220px_transparent
challenger-james-martin-ED3VPTU-x-large---rounded-left
Copa Di Vino to winiarnia charakteryzująca się nie tylko wysokiej jakości winem bez kompromisów ale także wyjątkowo praktyczną formą podawania swojego wyrafinowanego produktu. Zespół ludzi pełnych entuzjazmu i poczucia misji dokłada wszelkich starań w przygotowaniu wina oraz jego poręcznego opakowania. Czując, że pracują nad czymś innowacyjnym i nowym z przyjemnością wkładają w przedsięwzięcie także własne serce ale i znajdują tu ujście swojej kreatywności.

Prawie od zawsze i wręcz stereotypowo wino było uwięzione w butelce. Zespół Copa Di Vino umożliwia doświadczenie nowego podejścia do przechowywania i konsumpcji tego trunku. Plastyczność opakowania gwarantuje jego bezpieczeństwo a małe porcje i przystępne zamknięcie pozwalają na delektowanie się winami Copa niezależnie od okoliczności i tego czy akurat posiadamy korkociąg, czy akurat mamy scyzoryk w kieszeni, czy znajdziemy kieliszki z kruchego szkła… Copa gwarantuje kompletne doświadczenie z winem przy każdej okazji!

Od samego początku, James Martin pragnął stworzyć firmę dla której najzwyczajniej chciałby sam pracować. James wykreował środowisko i kulturę pracy, w których bardzo ważną rolę pełnią rodzinne wartości z jednej strony, ale także przedsiębiorcza i innowacyjna wizja z drugiej! Mieszanka inspirująca i pociągająca do działania wszystkich poznających jej ideę.

James wierzył, że dobre wino powinno być dostępnie wszędzie – niezależnie od okoliczności, czasu i miejsca. Na początku tej wizji James wraz z żoną Molli podczas podróży szybkim pociągiem w południowej Francji spotkali się po raz pierwszy z winem w szklance przygotowanej do spożycia dopiero po otworzeniu – wcześniej pozostawała hermetycznie zabezpieczona. To było to! Natychmiast po powrocie do rodzinnych Stanów Zjednoczonych James zajął się procesem przygotowania technologii pozwalającej uzyskać podobny efekt lecz według jego własnej wizji. Wizji bogatszej o doświadczenia znawcy wina oraz rozwiniętej o cechy praktyczne i funkcjonalne. Opracowanie pierwszego gotowego produktu zajęło aż dwa lata co wynikało bezpośrednio z nakładów badań i pracy nad dziś dostępnymi rozwiązaniami Copa Di Vino – rozwiązaniami także technologicznymi! Odbyło się to wielkim kosztem, także kosztem utraconych pierwszych partii wina. Nie zniechęcało to w dalszych działaniach a pozwalało wyciągnąć wiele wniosków dzięki, którym dziś wina Copa zachowują swojej wysokiej klasy smak oraz dojrzewające kolory w najodleglejszych zakątkach świata – teraz także w Europie począwszy od Polski co jest niesamowitym wyróżnieniem.

Droga do obecnej formy win Copa była pełna wyrzeczeń i nie były to tylko utracone litry wina. James Martin poświęcając się idei porzucił dotychczasowe korzenie siedmio-pokoleniowej rodziny farmerów. Sprzedał farmę i zainwestował wszystkie środki właśnie w Copa Di Vino, którym dziś wszyscy możemy się cieszyć! Decyzja bardzo trudna, podjęte kroki wyjątkowo poważne i już bez odwrotu opłaciła się jednak – w ciągu 4 lat winiarnia oferowała swoje specjały w 48 stanach i w aż 13 000 punktach sprzedaży!

James wkładał dużo wysiłku w podtrzymanie kultury i charakteru organizacji pracy. Owocuje to niezmiennie wysokiej jakości winem oraz wręcz rodzinnie zgranym zespołem pracowników. Copa Di Vino stało się jednym z największych pracodawców w regionie więc jest to wspaniały wzór i źródło wielu korzyści dla lokalnej społeczności. Tym szczęśliwym miastem jest The Dalles w stanie Oregon nad rzeką Kolumbia. Miasto posiada aż 10 000 letnią historię! Przez tysiąclecia było ośrodkiem handlu  dla rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. We współczesnej miasto stawiało jednak czoła nowym problemom, musiało znaleźć pomysł na silną i korzystną dla lokalnej społeczności gospodarkę. Transformację epoki przemysłowej w współcześnie rozumiane realia pogoni za technologią i wyrafinowanymi usługami widać nawet po głównej siedzibie Copa Di Vino – jest nią ponad 100-letni młyn, którego odbudowa i nowa adaptacja unaoczniają bieżące zmiany w regionie. Budynek, który przez długi czas w stanie zaniedbania był dość rzucającym się w oczy znakiem przemijających czasów został uratowany mimo przeznaczenia go do wyburzenia! Po raz kolejny, wizjonerstwo i świeże spojrzenie wraz z dużymi nakładami pracy pozwoliły zachować budynek i nadać mu nowego charakteru. Tym samym powstał swojego rodzaju lokalny pomnik pozytywnych zmian dzięki, którym bezpieczną i przyjemną pracą cieszyć może się dziś prawie 100 lokalnych mieszkańców.

The Dalles - Oregon - USA

Something went wrong while retrieving your map, please ensure you have entered the short code correctly.
Logo_round_220px_transparent

Dziękujemy!

Zapraszamy, poznaj historię naszego wina – poczujesz ją w długo trwającym smaku każdego z naszych 7 gatunków. Nasza historia nadal trwa, dostrzeżesz ją w dojrzewającym kolorze wina z tradycjami ale także w nowoczesnej formie pozwalającej Tobie nim się cieszyć w momencie, który to Ty wybierzesz!

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi winami oraz akcesoriamiOferta